Grupa uczniów ze Spółdzielni Uczniowskiej „DUO” w dniach 19-21 października 2016 r. wzięła udział, razem z 27-osobową grupą uczniów i nauczycieli z trzech szkół regionu zachodniopomorskiego, w wyjeździe studyjnym do Krakowa i Sosnowca.

Celem wyjazdu (poza zwiedzaniem krakowskich zabytków :)) było odwiedzenie najaktywniejszych spółdzielni uczniowskich działających na południu kraju oraz nawiązanie z nimi roboczych kontaktów.

Wycieczkowicze odwiedzili Spółdzielnię Uczniowską "Rockefeller", Spółdzielnię Uczniowską "Łasuch" oraz Spółdzielnię Uczniowską "Łakomczuch" w Sosnowcu (wszystkie wyróżnione zostały w 2015 r. w plebiscycie "Na Najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w kraju").

Gościli także w siedzibie Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie, której prezes Anna Bulka opowiedziała o dotychczasowych osiągnięciach Fundacji na polu wspierania polskiego modelu spółdzielczości uczniowskiej.

Wyjazd był jednym z działań zaplanowanych w ramach projektu edukacyjnego "Nasza pierwsza spółdzielnia" współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - FIO oraz Narodowego Banku Polskiego.

Opiekun: Agnieszka Maciejska

     

Projekt „Nasza pierwsza spółdzielnia” współfinansowany jest ze środków
Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz
Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej